РУС
УКР
м. Київ, вул. Кирилівська,15
Подивитися на карті
Київська область, м. Біла Церква, бул. Олександрійський,10
Подивитися на карті
+38 (067) 767-54-62, +38 (066) 765-33-61
Передзвонити вам?

Позов без забезпечення

Обмежуючи суди в праві застосовувати заходи забезпечення позовів, спрямованих проти рішень певних установ чи органів, законодавець посягнув на ефективний судовий захист. У неконституційності таких положень переконані народні депутати.

 

Відповідне подання почав слухати Конституційний Суд. Ідеться про приписи процесуальних кодексів, а також інших актів, які не допускають забезпечення позовів шляхом зупинення актів Національного банку, окремих рішень Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

На думку нардепів, такі обмеження суперечать

стст.22 та 55 Конституції, оскільки порушують право на справедливий суд та ефективний засіб юридичного захисту. Також такі нововведення не спрямовані на захист особи, чиї права порушені.

У поданні нагадується, що КС висловлювався із цього приводу в рішенні від 19.10.2009 №26-рп/2009, наголосивши, що заборона вживати певні заходи забезпечення може унеможливити в подальшому виконання судових рішень.

Водночас, якщо КС пристане на позицію нардепів, це стане першим кроком до визнання неконституційними і положень так званого антибанківського закону.

 

СУДОВА ВЛАДА

 
Останні новини:
Задати питання адвокату

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Є питання? Задайте їх мені, і я дам відповідь на них найближчим часом.
Олена
Добрий день! Якщо немає можливості отримати свідоцтво про смерть (немає доказів родинних зв'язків), чи може онук, який народився, має
Читати повністю
Алла
Добрий день, підскажіть чи можна приватизувати членам фермерського господарства землю, що належить ФГ на підставі державного акту на право по
Читати повністю
Татьяна Бакановская
Здравствуйте. Моя мама умерла в 2009 году,оставив мне в наследство частный дом, в котором я прописана с даты его покупки. Я являюсь наследниц
Читати повністю
 Задати питання адвокату:

(не публикуется на сайте)
(не публикуется на сайте)