РУС
УКР
м. Київ, вул. Кирилівська,15
Подивитися на карті
Київська область, м. Біла Церква, бул. Олександрійський,10
Подивитися на карті
+38 (067) 767-54-62, +38 (066) 765-33-61
Передзвонити вам?

Про знаряддя злочину

Не підлягає спеціальній конфіскації майно, яке використовувалось як знаряддя злочину та належить на праві спільної власності кільком особам, якщо співвласники не знали й не могли знати про його незаконне використання.

У справі №676/2199/19 Верховний Суд вирішував питання про скасування рішень попередніх інстанцій у частині конфіскації речових доказів — автомобіля та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Постановою від 9.04.2020 колегія суддів ВС задовольнила вимоги касаційних скарг та скасувала оскаржувані рішення в частині вирішення питання щодо речових доказів. Згідно з позицією колегії, вирішуючи питання про долю речових доказів, апеляційний суд не звернув уваги на вимоги ч.5

ст.96-2 Кримінального кодексу, якими передбачено, що спеціальна конфіскація не застосовується до грошей, цінностей та іншого майна, зазначених у цій статті, які згідно із законом підлягають поверненню власнику (законному володільцю).

Тобто, установивши, що автомобіль на праві власності зареєстрований за особою, яка не знала про незаконне його використання, та конфісковуючи 1/2 частину транспортного засобу та свідоцтво про його реєстрацію, апеляційний суд допустив неправильне застосування кримінального закону.

Підготували Наталія Матвійчук, юрист GOLAW, адвокат; Анна Козіна, помічник юриста GOLAW 

СУДОВА ВЛАДА

 

 
Останні новини:
Задати питання адвокату

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Є питання? Задайте їх мені, і я дам відповідь на них найближчим часом.
Олена
Добрий день! Якщо немає можливості отримати свідоцтво про смерть (немає доказів родинних зв'язків), чи може онук, який народився, має
Читати повністю
Алла
Добрий день, підскажіть чи можна приватизувати членам фермерського господарства землю, що належить ФГ на підставі державного акту на право по
Читати повністю
Татьяна Бакановская
Здравствуйте. Моя мама умерла в 2009 году,оставив мне в наследство частный дом, в котором я прописана с даты его покупки. Я являюсь наследниц
Читати повністю
 



Задати питання адвокату:

(не публикуется на сайте)
(не публикуется на сайте)