РУС
УКР
м. Київ, вул. Кирилівська,15
Подивитися на карті
Київська область, м. Біла Церква, бул. Олександрійський,10
Подивитися на карті
+38 (067) 767-54-62, +38 (066) 765-33-61
Передзвонити вам?

Вопрос-ответ

 
Задати питання адвокату
Вопрос:Тетяна

Доброго дня! Після розлучення місце проживання дітей не визначено. Батьки домовились, що діти проживають по два тижні з мамою та з татом. Але живуть в основному з татом. Зараз мама забрала дітей (4 і 5 років) та не дозволяє батькові їх бачити. Вона так вчиняє щоразу, коли народжує чергову дитину і готується до прийому соцпрацівників. В дітей нема належних умов проживання поряд з мамою (12 чол в 2-кімн квартирі, у малюків нема власного ліжка, не дотримуються елементарної гігієни і т. д.) Тато хоче, щоб діти проживали з ним. Він не перешкоджатиме матері спілкуватись із дітьми. Які шанси в батька виграти справу?

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Добрий день. Батько та мати мають рівні права щодо дітей. Якщо  діти прив'язані до батька, батько працює,  не зловживає спритними напоями, позитивно характеризується,  забезпечений житлом, в якому може створити  належні умови проживання дітям, то суд може стати на його сторону та визначити місце проживання дітей разом із батьком. 

Про те, рекомендую Вам спочатку  звернутись до органу опіки та піклування (служби в справах дітей) для вирішення спору стосовно місця проживання дітей. 

Вопрос:Максим

Доброго дня ! Наше підприємство програло суди 1 и 2 інстанцію, предмет спору скасування податкових повідомлень- рішень . Зараз наше пдприємство звернулось до суду 1 інстанции з заявою про перегляд попередніх судових рішень за нововиявленими обставинам, ухвалою Коас відкрито провадження у справи за нововиявленими обставинами . Питання : Чи можливо застосувати процедуру податкового компромісу по Пдв, у справі за нововиявленими обставинами, адже тепер Податкові повідомлення - рішення є не узгодженими?

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Відкриття провадження у справі за нововиявленими обставинами не змінює статус постанови, що набрала сили. Податкові повідомлення - рішення на даному етапі вважаються узгодженими. Крім того, 16.04.2015 року є останнім днем, коли можна подати заяву про застосування податкового компромісу, але планується внесення змін в законодавство та продовження строку для подання заяв про застосування податкового компромісу до червня 2015 року.

Вопрос:Леся

Доброго дня ! Підскажить чи можлива реалізація майна підприємства в рахунок боргу підприємства, якщо боржник перебуває в процесі концесії ( укладено концесійний договір з міською радою)? Дякую за відповідь !

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Не можливо. Ст. 24-1 Закону Украіни "Про концесіі".

Вопрос:Руслан

Здравствуйте! Вопрос по загран паспорту....собрал документы и оплатил 605,15грн за паспорт, пришел фотографироваться и...из-за отсутствия таковых пришлось доплатить 57грн за биометрический, но пока ждал очередь, биометрический паспорт подорожал...и сказали заново оформлять документы. Как так? Паспорт купил, а потом должен перекупить, но уже дороже. Возвращать деньги отказались, только 291грн могут вернуть, а остальные, цитирую: "остальные вернуть не можем, т.к. они упали на счет". Как я могу вернуть свои деньги и куда обратиться?

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Вам нужно обратиться с письменным заявлением о возврате средств в орган миграционной службы, в котором описать все обстоятельства. Также с аналогичным заявлением обращайтесь к тем учреждениям, кому перечисляли средства (в квитанциях есть их данные, через код ЕГРПОУ можно в открытом доступе получить адрес). Заявление лучше отправлять заказным письмом. Если ответ будет отрицательным или не последует, то нужно обращаться в суд. Кроме того, можно попробовать обратиться в вышестоящую организацию и правоохранительные органы. 

Вопрос:Галина

Добрий день ! Володимир підскажіть будь -ласка чи можна готівкою  видати дивіденди з каси товариства нерезиденту (громадянин Чехії) в сумі 20 000 грн? Дякую !

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Не можна.  Згідно п.п.3.1 п.3 Постанови Правління Національного банку України №280 від 10.08.2005 року  із  змінами та доповненнями, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29.08.2005 року за №947/11227 «Про врегулювання питань іноземного інвестування в Україну»,   повернення  іноземної  інвестиції,  а  також прибутків,  доходів,  інших  коштів,  одержаних   іноземним   інвестором   від інвестиційної діяльності в Україні, здійснюється:

     резидентом   з   поточного  рахунку  в  іноземній  валюті  на
інвестиційний   рахунок   іноземного   інвестора  або  на  рахунок
іноземного  інвестора  в закордонному банку;

     резидентом з  поточного  рахунку  в  національній  валюті  на
інвестиційний рахунок в національній валюті іноземного інвестора;

     іноземним інвестором з  інвестиційного  рахунку  в  іноземній
валюті на власний рахунок за межами України;

     іноземним  інвестором з інвестиційного рахунку в національній
валюті   та  іноземній  валюті  на  інвестиційний  рахунок  іншого
іноземного  інвестора; 

     іноземним   інвестором   з  вкладного  (депозитного)  рахунку
(інвестиційного  вкладу) в національній валюті та іноземній валюті
на   власний  інвестиційний  рахунок  іноземного  інвестора  та  в
іноземній   валюті  на  власний  рахунок  іноземного  інвестора  в
закордонному   банку; 

     розпорядником  з  рахунку  спільної діяльності в національній
валюті  та  іноземній  валюті  на інвестиційний рахунок іноземного
інвестора або в іноземній валюті на рахунок іноземного інвестора в
закордонному  банку; 

     міжнародною   фінансовою   організацією,   яка   має   дозвіл
центрального  органу  виконавчої  влади,  що забезпечує формування
державної  фінансової  політики, на здійснення емісії облігацій на
території  України,  з відкритого в уповноваженому банку рахунку в
національній валюті на інвестиційний рахунок у національній валюті
іноземного інвестора для погашення/викупу цих облігацій та виплати
за ними доходу.

 

Вопрос:Тетяна

Мене цікавить чи можливо укласти договір поруки без участі боржника?

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Можливо. Законодавство не вимагає будь яких погоджень від боржника для того, щоб за нього поручились.

Вопрос:Сергій

Добрий вечір. мене цікавилять наступні питання. Я вже отримав судовий наказ Печерського районного суду м. Києва про стягнення заборгованості по заробітній платі з підприємства, що юридично оформлене в Печерському р-ні (наразі приміщення фірми там немає), але офіс фірми фізично знаходиться в Солом'янському р-ні. 1. Відділення якого району виконавчої служби повинно розглядати дане питання? 2. Чи мають право відмовити у Виконавчій службі Печерського р-ну, якщо майно та головний офіс знаходиться в Солом’янському р-ні? 3. Якщо подати матеріали справи в Солом’янську Виконавчу службу вони мають право відмовити з причини видачі судового наказу Печерський районним судом? Дякую.

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Добрий вечір. Виконавче провадження відкривається за місцем знаходження підприємства (згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) або  його майна. Тобто, якщо юридична адреса підприємства - боржника  Печерський район Києва, то  ВДВС Печерського району має виконувати рішення суду. Якщо офіс, який знаходиться в Солом'янському районі належить боржнику і у Вас є про це офіційна інформація з Реєстраційної служби, то виконанням рішення може займатись і ВДВС Солом'янського району. Право вибору між виконавчими службами  належить Вам.  Видача наказу тим чи іншим судом, не впливає на місце виконання рішення суду. (ст.20 Закону України "Про виконавче провадження")

Вопрос:Георгій

Я втратив договір дарування житлового будинку, в нотаріальній конторі відмовляються видати дублікат, оскільки договір дарування був визнаний частково недійсним. Як мені поступити у даній ситуації.

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Вам необхідно  в порядку ст.392 Цивільного кодексу України звернутися до суду з позовом про визнання права власності на частину будинку. 

Вопрос:Єлизавета

Добрий день. Скажіть будь ласка, при якій сумі заборгованості підприємство можуть визнати банкрутом?

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора ( кредиторів) до боржника становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів  заробітної плати (365 400 гривень), які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого дня їх погашення.

 

 

Вопрос:Олександр

Податкова інспекція провела перевірку, за результатами якої склала податкові повідомлення - рішення. Підприємство ці рішення оскаржило до суду. Суд першої інстанції позов задовольнив, податкові повідомлення - рішення скасував. Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та відмовив у задоволенні позову. Скажіть будь - ласка, чи можливо зараз застосувати податковий компроміс?

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

На даній стадії податковий компроміс застосувати не можливо, оскільки після того, як справа переглянута  апеляційним судом податкове повідомлення - рішення   вважається узгодженим. Податковий компроміс застосовується лише до неузгоджених податкових повідомлень - рішень.

Вопрос:Мирослав

Чи можливо стягнути кошти з боржника на підставі розписки, підпис на якій нотаріально не завірений?

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Можливо.

Вопрос:Ігор

Мною було отримано кредит в банку для придбання квартири. Оскільки я не повернув вчасно кошти, банк звернувся до суду з позовом про звернення стягнення на предмет іпотеки. В моїй квартирі прописані неповнолітні діти. Які шанси у банка відібрати за борги квартиру?

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Якщо ця квартира являється єдиним житлом позичальника, то на даний час існує закон,  який забороняє звертати стягнення на  такі квартири за борги перед банком. Суд повинен відмовити банку у задоволенні такого позову.

Вопрос:Ольга

Хто має право звернутися до суду з позовом про визнання фізичної  особи недієздатною?

Ответ:Керуючий Адвокатського бюро "Поліщук та партнери" Володимир Поліщук

Заява про визнання фізичної особи недієздатною  може бути подана  членами її сім"ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.



 



Задати питання адвокату:

(не публикуется на сайте)
(не публикуется на сайте)