РУС
УКР
м. Київ, вул. Кирилівська,15
Подивитися на карті
Київська область, м. Біла Церква, бул. Олександрійський,10
Подивитися на карті
+38 (067) 767-54-62, +38 (066) 765-33-61
Передзвонити вам?

Про готівкові операції

Верховний Суд визнав, що указ Президента, яким установлені 5-кратні штрафи за несвоєчасне оприбуткування готівки, утратив чинність ще в липні 1995 року. Отже, податківці весь цей час незаконно керувалися ним, надсилаючи повідомлення-рішення.

 

Про це нагадав Касаційний адміністративний суд, переглядаючи рішення у справі №823/5092/15.

Велика плата ВС у постанові від 20.05.2020 у справі №1340/3510/18 відступила від правової позиції Верховного Суду України, викладеної в постанові від 2.04.2013 у справі №21-77а13. Зокрема, ВП ВС наголосила на неможливості керування положеннями указу глави держави «Про застосування штрафних фінансових санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 №436/95 у правовідносинах, що виникли після набрання чинності законом «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6.07.1995 №265/95-ВР.

З огляду на швидке урегулювання парламентом правовідносин у сфері готівкових операцій (указ №436/95 прийнято 12.06.95, а закон №265/95-ВР — 6.07.95) та враховуючи положення ст.18 Конституційного договору, ВП ВС дійшла висновку, що законодавча влада в найкоротший строк усунула прогалину в регулюванні суспільних правовідносин у сфері готівкових розрахунків і визначила відповідальність за можливі правопорушення в цій сфері саме законом. Отже, указ №436/95 припинив дію як у частині визначення складу такого правопорушення, так і в частині встановлених за нього санкцій.

До речі, під час останнього Пленуму ВС порушувалося питання про внесення подання до Конституційного Суду щодо відповідності абз.3 ч.1 ст.1 указу №436/95 ст.92 Основного Закону. Однак судді вирішили, що для цього немає підстав.

СУДОВА ПРАКТИКА

 

 
Останні новини:
Задати питання адвокату

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Є питання? Задайте їх мені, і я дам відповідь на них найближчим часом.
Олена
Добрий день! Якщо немає можливості отримати свідоцтво про смерть (немає доказів родинних зв'язків), чи може онук, який народився, має
Читати повністю
Алла
Добрий день, підскажіть чи можна приватизувати членам фермерського господарства землю, що належить ФГ на підставі державного акту на право по
Читати повністю
Татьяна Бакановская
Здравствуйте. Моя мама умерла в 2009 году,оставив мне в наследство частный дом, в котором я прописана с даты его покупки. Я являюсь наследниц
Читати повністю
 



Задати питання адвокату:

(не публикуется на сайте)
(не публикуется на сайте)