РУС
УКР
м. Київ, вул. Кирилівська,15
Подивитися на карті
Київська область, м. Біла Церква, бул. Олександрійський,10
Подивитися на карті
+38 (067) 767-54-62, +38 (066) 765-33-61
Передзвонити вам?

Про припинення зобов’язання

Правила ст.559 Цивільного кодексу щодо умов припинення поруки не можуть бути застосовані до правовідносин іпотеки. Зокрема, і в частині її припинення в разі зміни зобов’язання без згоди поручителя.

 

На це звернув увагу Касаційний цивільний суд у справі №552/3757/15-ц. У ній особа звернулась із зустрічним позовом проти ПАТ «Укрсиббанк», в якому просила визнати іпотечні договори припиненими. Адже позичальник продовжив дію кредитного договору, але не виконав вимоги щодо забезпечення укладання додаткових угод до договорів іпотеки.

Суди попередніх інстанції задовольнили зустрічний позов, застосувавши ст.559 ЦК в поєднанні з

положеннями ч.1 ст.583 ЦК про те, що заставодавцем може бути боржник або третя особа (майновий поручитель).

Однак КЦС нагадав постанову Верховного Суду України від 16.10.2012 у справі №3-43гс12, в якій наголошено, що підстави припинення іпотеки безпосередньо врегульовані окремими нормами цивільного закону. Тож суд не може вдаватися до аналогії закону й застосовувати норми, які регулюють підстави припинення інших видів забезпечення виконання зобов’язання незалежно від ступеня їх подібності в суті відносин чи найменуванні сторін.

Підстави для припинення іпотеки передбачені в ст.17 закону «Про іпотеку», згідно з ч.1 якої вона припиняється в разі припинення основного зобов’язання або закінчення строку дії іпотечного договору. Таких підстав у цій справі суди не встановили.

СУДОВА ВЛАДА

 

 
Останні новини:
  • 07.06.2021 Особливості виїзду дитини за кордон
    Детальніше
  • 21.05.2021 Водії, які вчасно оплатили штраф, не будуть отримувати адмінпостанови: Президент підписав Закон
    Детальніше
  • 21.05.2021 Окремі аспекти спадкування
    Детальніше
  • 05.05.2021 Про складання вироку
    Детальніше
  • 05.05.2021 Урегулювання спорів
    Детальніше
Задати питання адвокату

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Є питання? Задайте їх мені, і я дам відповідь на них найближчим часом.
Олена
Добрий день! Якщо немає можливості отримати свідоцтво про смерть (немає доказів родинних зв'язків), чи може онук, який народився, має
Читати повністю
Алла
Добрий день, підскажіть чи можна приватизувати членам фермерського господарства землю, що належить ФГ на підставі державного акту на право по
Читати повністю
Татьяна Бакановская
Здравствуйте. Моя мама умерла в 2009 году,оставив мне в наследство частный дом, в котором я прописана с даты его покупки. Я являюсь наследниц
Читати повністю
 



Задати питання адвокату:

(не публикуется на сайте)
(не публикуется на сайте)