РУС
УКР
м. Київ, вул. Кирилівська,15
Подивитися на карті
Київська область, м. Біла Церква, бул. Олександрійський,10
Подивитися на карті
+38 (067) 767-54-62, +38 (066) 765-33-61
Передзвонити вам?

ВС висловився щодо заміни стягувача з фінансової установи на фізичну особу

Правова позиція ВС https://u.to/immuFw

Рішення суду у справі №916/2286/16 https://u.to/wWmuFw

 

Суд замінив стягувача з банку на ТОВ. Пізніше, у зв’язку із відступленням права вимоги, з такою заявою звернулась фізична особа.

Суди першої та апеляційної інстанцій у задоволенні вимоги відмовили, оскільки:

 фізична особа не може бути новим кредитором (не є юридичною особою, отже, не може надавати фінансові послуги);

 моментом набуття права вимоги за Договором відступлення є момент здійснення розрахунків, але докази оплати відсутні.

Розглянувши справу, Об’єднана Палата КГС дійшла таких висновків:

вирішення питання про заміну сторони здійснює суд за перевірки та надання оцінки наданим доказам, зокрема, їх достовірності та достатності для висновків про фактичний перехід прав та обов’язків до іншої особи на підставі правочину, якому слід надати оцінку на предмет нікчемності;

встановлення обставин, за яких правочин можливо визнати недійсним, не входить у межі дослідження під час розгляду такої заяви. Тому, відповідні обставини не є підставою для відмови у заміні сторони, оскільки це суперечитиме презумпції правомірності правочину згідно з ст.204 ЦК.

КГС відступив від висновку, викладеного у постанові ВП від 16.10.2018р. у справі №923/151/17, у якому визнано неможливою заміну стягувача на фізичну особу, оскільки вона не надає фінансові послуги. У зв’язку з цим відмова судів у заміні з підстав неможливості відступлення прав фізичній особі у цій справі є помилковою.

Однак, відсутність доказів оплати за договором свідчить про недоведення факту набуття права вимоги. Такі обставини КГС ВС визнав самостійною та достатньою підставою для відмови у задоволенні заяви про заміну сторони.

ZakonOnline

 
Останні новини:
  • 28.04.2020 Суди відмовили в позові про визнання недійним договору оренди землі через очевидно недобросовісну поведінку позивача
    Детальніше
  • 15.04.2020 Незгода орендодавця на поновлення договору землі, виключає можливість визнання поновленим договору оренди землі, оскільки переважне право користування земельною ділянкою належить її власнику
    Детальніше
  • 10.03.2020 ВС висловився щодо заміни стягувача з фінансової установи на фізичну особу
    Детальніше
  • 02.03.2020 Невчасна реєстрація договору оренди землі, як підстава для його розірвання
    Детальніше
  • 28.02.2020 ВС роз'яснив особливості визначення суми моральної компенсації за період під слідством
    Детальніше
Задати питання адвокату

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Є питання? Задайте їх мені, і я дам відповідь на них найближчим часом.
Олена
Добрий день! Якщо немає можливості отримати свідоцтво про смерть (немає доказів родинних зв'язків), чи може онук, який народився, має
Читати повністю
Алла
Добрий день, підскажіть чи можна приватизувати членам фермерського господарства землю, що належить ФГ на підставі державного акту на право по
Читати повністю
Татьяна Бакановская
Здравствуйте. Моя мама умерла в 2009 году,оставив мне в наследство частный дом, в котором я прописана с даты его покупки. Я являюсь наследниц
Читати повністю
 



Задати питання адвокату:

(не публикуется на сайте)
(не публикуется на сайте)