РУС
УКР
м. Київ, вул. Кирилівська,15
Подивитися на карті
Київська область, м. Біла Церква, бул. Олександрійський,10
Подивитися на карті
+38 (067) 767-54-62, +38 (066) 765-33-61
Передзвонити вам?

Заборона на позов

Унеможливлення доступу до суду для певних осіб позбавляє їх права на ефективний захист. Зокрема, в частині можливості довести, що їхні права порушуються рішенням органу влади.

Таке, доволі визначальне рішення ухвалив другий сенат Конституційного Суду. Ним визнано неконституційною положення ч.1 ст.79 закону «Про банки і банківську діяльність» від 7.12.2000 №2121-III, яким обмежено коло осіб, що можуть оскаржити в суді  рішення, дії або бездіяльність Національного банку чи його посадових осіб..

Як зазначив КС, «у законодавчому регулюванні слід уникати заборон або обмежень щодо реалізації кожною особою права оскаржити в суді рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень».

Зокрема, це стосується й визначення вичерпного переліку осіб, які мають право на таке оскарження. Адже у такому разі особа, яка не потрапила до цього переліку, не зможе довести в суді потребу в захисті порушених прав.

Так, положення, що оскаржується, унеможливлює доступ до суду, зокрема для акціонерів, які не є власниками істотної участі у банку. Це, на думку КС, дискримінує їх за майновою ознакою та нівелює їх право на ефективний юридичний захист.

Тож це положення закону визнане таким, що суперечить принципу верховенства права, і втратило чинність.

СУДОВА ВЛАДА

 
Останні новини:
Задати питання адвокату

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Є питання? Задайте їх мені, і я дам відповідь на них найближчим часом.
Олена
Добрий день! Якщо немає можливості отримати свідоцтво про смерть (немає доказів родинних зв'язків), чи може онук, який народився, має
Читати повністю
Алла
Добрий день, підскажіть чи можна приватизувати членам фермерського господарства землю, що належить ФГ на підставі державного акту на право по
Читати повністю
Татьяна Бакановская
Здравствуйте. Моя мама умерла в 2009 году,оставив мне в наследство частный дом, в котором я прописана с даты его покупки. Я являюсь наследниц
Читати повністю
 Задати питання адвокату:

(не публикуется на сайте)
(не публикуется на сайте)