РУС
УКР
м. Київ, вул. Кирилівська,15
Подивитися на карті
Київська область, м. Біла Церква, бул. Олександрійський,10
Подивитися на карті
+38 (067) 767-54-62, +38 (066) 765-33-61
Передзвонити вам?

Збирати докази на місці злочину як у детективних серіалах не можна

Оперативний працівник переоцінив свої повноваження щодо збирання доказів відразу після вчинення злочину, і в результаті Касаційний кримінальний суд визнав їх недопустимими.
Вироком у справі №607/14707/17 особу визнано винною у вчиненні злочину за ч.2 ст.185 КК. Встановлено, що засуджений з корисливих мотивів, повторно, таємно викрав у приміщенні магазину з шухляди грошові кошти. Однак, апеляційний суд провадження закрив з підстав відсутності доказів вини, з чим погодився і ККС ВС.
Основним доказом місцевий суд вважав відеодиск із записом з камер спостереження, де зафіксований факт крадіжки.

Потерпілий добровільно видав його оперативному працівнику 01.11.2017 р.
При цьому відомості про злочин внесені до ЄРДР 02.11.2017 р.
ККС зазначив, що отримання доказу оперативним працівником суперечить ч.ч.1,2 ст.41 КПК, оскільки без доручення слідчого здійснювати процесуальні дії він не може.

Згідно зі ст.93 КПК докази можуть збирати сторони кримінального провадження, потерпілий.
ККС звернув увагу на те, що:

 

  витребувати докази може слідчий, але не оперативний працівник, і тільки в межах кримінального провадження;

 подавати докази вправі і потерпілий згідно з ч.2 ст.56 КПК, але теж у кримінальному провадженні під час досудового розслідування.


Умовами допустимості доказів є їх одержання:

 

  із належного джерела;

  належним суб'єктом;
  у належному процесуальному порядку;
  а також належне оформлення джерела даних.

 

 Отже, диск відеозапису був отриманий від потерпілого не уповноваженою посадовою особою органу досудового розслідування без дотриманням вимог кримінального процесуального закону, тому докази є недопустимими.

Повний текст рішення справи №607/14707/17

 
Останні новини:
  • 24.01.2020 Звернення прокурора з позовом про скасування наказу держгеокадастру, якого вказано в якості співвідповідача, обґрунтовує відсутність органу, уповноваженого державою здійснювати функції захисту
    Детальніше
  • 23.01.2020 У разі розірвання доровору, на підставі якого проведено держреєстрацію прав, держреєстратор може вносити записи про скасування держреєстрації
    Детальніше
  • 09.01.2020 Взяття та перебування на обліку платників єдиного внеску фізичної особи-підприємця з ознакою провадження незалежної професійної діяльності законом не передбачено
    Детальніше
  • 01.01.2020 Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!
    Детальніше
  • 19.12.2019 Вітання з Днем адвокатури
    Детальніше
Задати питання адвокату

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Є питання? Задайте їх мені, і я дам відповідь на них найближчим часом.
Олена
Добрий день! Якщо немає можливості отримати свідоцтво про смерть (немає доказів родинних зв'язків), чи може онук, який народився, має
Читати повністю
Алла
Добрий день, підскажіть чи можна приватизувати членам фермерського господарства землю, що належить ФГ на підставі державного акту на право по
Читати повністю
Татьяна Бакановская
Здравствуйте. Моя мама умерла в 2009 году,оставив мне в наследство частный дом, в котором я прописана с даты его покупки. Я являюсь наследниц
Читати повністю
 



Задати питання адвокату:

(не публикуется на сайте)
(не публикуется на сайте)