РУС
УКР
Київська область, м.Біла Церква, вул. С.Наливайка, 13, офіс 400 будівля КОТПП
+38 (067) 767-54-62, +38 (066) 765-33-61
Передзвонити вам?

Про мораторій на стягнення

Заборона на примусове відчуження майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів у валюті, не підлягає застосуванню до будь-яких правовідносин, що випливають із договору іпотеки.

На це звернув увагу Касаційний цивільний суд, переглядаючи справу №755/17990/19. У ній оскаржувалися дії приватного виконавця, який у рамках виконання судового рішення наклав арешт на квартиру, що належить заявникові.

Суди першої та апеляційної інстанції вважали, що дії приватного виконавця, спрямовані на реалізацію спірного майна, є протиправними. Адже особа проживає у квартирі, загальна площа якої не перевищує 140 м2, іншого нерухомого майна у власності боржника немає, добровільної згоди на відчуження спірного майна вона не давала.

Як констатував КЦС, для застосування мораторію як державної гарантії захисту конституційних прав та інтересів громадян, які отримали кредити у валюті, обов’язковою є сукупність усіх обставин, перелічених у законі. Проте на момент відкриття виконавчого провадження боржник здавав квартиру в оренду. За вказаною адресою проживає інша сім’я, тобто боржник спірне нерухоме майно не використовує як місце постійного проживання, що підтверджується актом приватного виконавця.

Отже, не дотримана одна з обов’язкових умов застосування мораторію на стягнення майна громадян. Тож КЦС відхилив скаргу боржника на дії приватного виконавця.

ЗАКОНОДАВЧА ВЛАДА

 
Останні новини:
Задати питання адвокату

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Є питання? Задайте їх мені, і я дам відповідь на них найближчим часом.
Олена
Добрий день! Якщо немає можливості отримати свідоцтво про смерть (немає доказів родинних зв'язків), чи може онук, який народився, має
Читати повністю
Алла
Добрий день, підскажіть чи можна приватизувати членам фермерського господарства землю, що належить ФГ на підставі державного акту на право по
Читати повністю
Татьяна Бакановская
Здравствуйте. Моя мама умерла в 2009 году,оставив мне в наследство частный дом, в котором я прописана с даты его покупки. Я являюсь наследниц
Читати повністю
 Задати питання адвокату:

(не публикуется на сайте)
(не публикуется на сайте)