РУС
УКР
Київська область, м.Біла Церква, вул. С.Наливайка, 13, офіс 400 будівля КОТПП
+38 (067) 767-54-62, +38 (066) 765-33-61
Передзвонити вам?

Про право на захист

Відсутність доказів того, що засудженому було роз’яснено його процесуальні права та обов’язки з моменту затримання, свідчить про порушення права на захист під час досудового слідства.

У справі №462/2020/19 особу було затримано на території Приміського вокзалу Львова. Її, як і ще одного співучасника, разом із потерпілим було запрошено до відділку поліції для пояснень і встановлення всіх обставин. Через 8 год. після цього до ЄРДР були внесені відомості про скоєння злочину, відповідальність за який передбачено в ч.2 ст.186 («Розбій») Кримінального кодексу.

Перед тим слідчий провів огляд місця події, під час якого були вилучені речі й кошти, про що складено відповідний протокол. Проте протокол затримання особи в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу, як і докази роз’яснення йому процесуальних прав, у матеріалах кримінального провадження відсутні.

Як зауважив Касаційний кримінальний суд, на момент складання протоколу огляду місця події особа була затримана та з цього моменту набула права на захист. Наступного дня затриманому було повідомлено про підозру, вручена пам’ятка про процесуальні права й обов’язки підозрюваного та складено протокол роз’яснення права на захист, від підписання та ознайомлення з якими він відмовився. 

ККС нагадав, що факт відмови особи від підписання протоколу, а також факт надання письмових пояснень щодо причин такої відмови засвідчується підписом її захисника, а в разі його відсутності — понятих. Натомість у даній справі цей факт засвідчено двома підписами в графі для понятих, без зазначення інформації про них. 

Унаслідок такого порушення неможливо ідентифікувати цих осіб, зокрема з метою встановлення відповідності критеріям, визначеним у ч.7 ст.223 КПК, та перевірки дотримання порядку повідомлення про підозру та роз’яснення особі процесуальних прав. Тобто мало місце істотне порушення вимог кримінального процесуального закону.

СУДОВА ПРАКТИКА

 
Останні новини:
Задати питання адвокату

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Є питання? Задайте їх мені, і я дам відповідь на них найближчим часом.
Олена
Добрий день! Якщо немає можливості отримати свідоцтво про смерть (немає доказів родинних зв'язків), чи може онук, який народився, має
Читати повністю
Алла
Добрий день, підскажіть чи можна приватизувати членам фермерського господарства землю, що належить ФГ на підставі державного акту на право по
Читати повністю
Татьяна Бакановская
Здравствуйте. Моя мама умерла в 2009 году,оставив мне в наследство частный дом, в котором я прописана с даты его покупки. Я являюсь наследниц
Читати повністю
 Задати питання адвокату:

(не публикуется на сайте)
(не публикуется на сайте)