РУС
УКР
Київська область, м.Біла Церква, вул. С.Наливайка, 13, офіс 400 будівля КОТПП
+38 (067) 767-54-62, +38 (066) 765-33-61
Передзвонити вам?

Про стягнення на майно

Виконавець може через суд звернути стягнення на майно, яке боржник придбав, але не здійснив державної реєстрації права власності на нього.

Касаційний цивільний суд у справі №446/53/16-ц не погодився з позицією попередніх інстанцій та ухвалив нове рішення.

Відділ державної виконавчої служби звернувся до суду із заявою про встановлення способу та порядку виконання рішення про стягнення з особи заборгованості. Під час виконання рішення було встановлено, що за 6 років до цього боржник придбав комплекс будівель, повністю розрахувавшись за нього. Проте в договорі купівлі-продажу застережено, що право власності на нерухомість переходить із моменту державної реєстрації. 

Водночас на рахунках боржника відсутні кошти, а транспортні засоби, які йому належать, постановами державного виконавця оголошено в розшук.

Як зазначив КЦС, не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. Тому з метою виконання судового рішення стягнення може бути звернуто на 1/2 ідеальну частку комплексу нежитлових будівель. Адже майно придбано під час шлюбу, відповідно, є спільною сумісною власністю подружжя.

При цьому частка в праві спільної власності може бути об’єктом продажу з публічних (електронних) торгів або передачі стягувачу в рахунок погашення боргу без її виділу в натурі.

СУДОВА ПРАКТИКА

 

 
Останні новини:
Задати питання адвокату

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Є питання? Задайте їх мені, і я дам відповідь на них найближчим часом.
Олена
Добрий день! Якщо немає можливості отримати свідоцтво про смерть (немає доказів родинних зв'язків), чи може онук, який народився, має
Читати повністю
Алла
Добрий день, підскажіть чи можна приватизувати членам фермерського господарства землю, що належить ФГ на підставі державного акту на право по
Читати повністю
Татьяна Бакановская
Здравствуйте. Моя мама умерла в 2009 году,оставив мне в наследство частный дом, в котором я прописана с даты его покупки. Я являюсь наследниц
Читати повністю
 Задати питання адвокату:

(не публикуется на сайте)
(не публикуется на сайте)