м. Київ м. Біла Церква

Про стягнення на майно

Виконавець може через суд звернути стягнення на майно, яке боржник придбав, але не здійснив державної реєстрації права власності на нього.

Касаційний цивільний суд у справі №446/53/16-ц не погодився з позицією попередніх інстанцій та ухвалив нове рішення.

Відділ державної виконавчої служби звернувся до суду із заявою про встановлення способу та порядку виконання рішення про стягнення з особи заборгованості. Під час виконання рішення було встановлено, що за 6 років до цього боржник придбав комплекс будівель, повністю розрахувавшись за нього. Проте в договорі купівлі-продажу застережено, що право власності на нерухомість переходить із моменту державної реєстрації. 

Водночас на рахунках боржника відсутні кошти, а транспортні засоби, які йому належать, постановами державного виконавця оголошено в розшук.

Як зазначив КЦС, не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. Тому з метою виконання судового рішення стягнення може бути звернуто на 1/2 ідеальну частку комплексу нежитлових будівель. Адже майно придбано під час шлюбу, відповідно, є спільною сумісною власністю подружжя.

При цьому частка в праві спільної власності може бути об’єктом продажу з публічних (електронних) торгів або передачі стягувачу в рахунок погашення боргу без її виділу в натурі.

СУДОВА ПРАКТИКА

 

 
 



Задати питання адвокату:

(не публікується на сайті)
(не публікується на сайті)