м. Київ м. Біла Церква

Про зміну покарання

Реальне покарання у вигляді штрафу є менш суворим, але від нього засуджений не може бути звільнений на підставі ст.75 Кримінального кодексу. Отже, суд погіршив становище засудженого.

 

У справі №463/1128/19 суд першої інстанції призначив особі, яка порушила обмежувальний припис, покарання у вигляді обмеження волі на 1 рік. Водночас він звільнив її від відбування покарання з випробуванням зі встановленням іспитового строку. 

Суд апеляційної інстанції змінив вирок, призначивши покарання, менш суворе, ніж передбачено санкцією ст.390-1 КК (арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 2 років), — штраф у розмірі 850 грн. Адже на момент постановлення вироку особа досягла пенсійного віку, а тому застосування до неї покарання у вигляді обмеження волі заборонено законом. 

Касаційний кримінальний суд, розглядаючи скаргу прокурора, зауважив, що тим самим апеляційний суд фактично погіршив становище особи. З огляду на вимоги стст.420, 421 Кримінального процесуального кодексу за вказаних обставин апеляційний суд мав винести рішення виключно у формі вироку, а не ухвали.

СУДОВА ПРАКТИКА

 
 



Задати питання адвокату:

(не публікується на сайті)
(не публікується на сайті)