м. Київ м. Біла Церква

Що потрібно знати про обшук житла, офісу?

Обшук.
Останнім часом це слово не сходить з новин телеефірів, шпальт газет, сторінок в інтернеті.

Що потрібно знати про обшук для громадян, бізнесу та посадовцям.

1.Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді;
2.Слідчий, прокурор має право увійти до житла чи іншого володіння особи  без ухвали слідчого судді лише у невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей, майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину;
3.Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали;
4.В ухвалі має бути зазначено прокурора, слідчого, який подав клопотання; положення закону на підставі якого постановляється ухвала; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб для виявлення яких проводиться обшук;
5.Перед початком обшуку, для особи, в якої проводиться обшук, а за її відсутності - іншій присутній особі повина бути пред’явлена ухвала і надана її копія.
6.Обшук повинен проводитись в обсязі, необхідному для досягнення мети.
7.Обшук або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи здійснюються з обов’язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії.
8.Обшук має проводитись із 6 год.00 хв. до 22 год.00 хв.( крім невідкладних випадків, коли затримка в їх проведенні може призвести до втрати слідів кримінального правопорушення чи втечі підозрюваного)
9. Про проведений обшук складється протокол. Другий примірник протоколу обшуку разом із доданим до нього описом вилученого майна (за наявності) вручається особі, у якої проведено обшук, а в разі її відсутності - повнолітньому членові її сім’ї або його представникові.
При проведенні обшуку на підприємстві, в установі або організації другий примірник протоколу вручається керівнику або представникові підприємства, установи або організації".
10.При тимчасовому вилучені майна (майно що не зазначене в ухвалі слідчого судді) також складається протокол, копія якого надається особі, у якої вилучено майно, або її представнику.
11.Клопотання слідчого прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено або якщо суд не задовольнив клопотання про його арешт. Також тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено за постановою прокурора, якщо він визнає таке вилучення безпідставним та за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора.

12.ГРОШІ ЗАВЖДИ ТИМЧАСОВО ВИЛУЧАЮТЬ.

13.ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА АДВОКАТА.

 
 



Задати питання адвокату:

(не публікується на сайті)
(не публікується на сайті)